• cihanyum

Wacaco Pipamoka İnceleme

Wacaco Pipamoka Alınır Mı? Nasıl Kullanılır?

Çok güzel bir tasarım, malzeme kalitesi, işçiliği o kadar iyi ki birçok firmanın bu ürünü bol bol inceleyip ders alması gerek.

Nedir?

Wacaco Pipamoka için “Seyahat edebilir kahve demleyicisi” demek doğru olur. Kahveyi demleyip yanınızda götürebilir ya da sıcak su bulduğunuz bir yerde Pipamoka ile kahve demleyebilirsiniz. Son derece sağlam bir ürün kahve demlemesi de oldukça basit. Evde, ofiste, tatilde, otelde, kampta sorunsuzca keyif kahvesi demlersiniz.

Tek kişilik bir ekipman. Haznesi 16/17 gram kahve alıyor ve 240 ml civarında kahve yapabiliyor. Bu ekipmanda öğütüm olarak moka pot civarlarında çekilmiş kahve denemeleri yapabilirsiniz.


Benim bu tarz ekipmanlarda en sevdiğim özellik tartı ve drip kettle ihtiyacınızın olmaması. Pipamoka özellikle drip kettle olmadığı halde homojen bir su akış imkânı sunuyor.

Isı kaybı konusunda da çok başarılı bir demleyici; hatta demleme sonrası kahve ağzınızı yakmasın diye beklemeniz gerekebilir. Ya da demleme yaptıktan sonra termosun kapağını kapatıp kahvenizi soğumadan yanınızda taşıyabilirsiniz.


Not: Wacaco Pipamoka için Cafflano Krinder kullanıyorsanız benim demlemelere başlarken önereceğim öğütüm boyutu 8+1 boyutudur.


Bu Ürün Kimler İçin?

  1. French press kahvesi sevmeyen daha temiz daha iyi demlenmiş kahveler tüketen insanlar için.

  2. Etrafında pratik bir demleme ekipmanı olsun isteyen insanlar için.

  3. Kamp/ofis/gezi koşullarında, taşıması/temizlemesi kolay ekipman arayanlar için.

  4. Demleme konusunda çok tecrübesi olmadığı halde güzel kahve demlemeyi isteyenler için.

Bu Ürün Kimlere Hitap Etmiyor?

  1. Bu ürün bir Aeropress/Delter Press alternatifi değil. Müdahale şansı çok olmadığı için bir “nitelikli” demleyici değil.

  2. Bu eğlenceli bir demleyici arayanlar için değil, demleme şekli epey düz ve çevirme kısmı biraz da sıkıcı.

  3. Çok geniş yelpazede demlemeler yapmıyor, güzel filtre kahve yapıyor görevi bu.


#ekşi #kamp #wacacopipamoka #kullanıcı #pipamoka #nasıl #wacacotürkiye #türkiye #kahve #kahveekipmanları #ekipman #kamptakahveyapmak #Wacaco #outdoor

51 görüntüleme