• cihanyum

Latife Türk Kahvesi

Beşiktaş çarşı içine doğru, iskeleden 6-7 dakika yürüyüşle hemen bulabileceğiniz bir kahve mekânını tanıtmak istiyorum size.

5 dakikalığına uğra 1 saat otur.

Latife Türk kahvesi; İstanbul'da Türk Kahvesi İçilecek Mekânlar listesinden bulduğum, not aldığım ve bir hafta sonu uğradığım güzel bir mekân oldu. Tek başıma değil, ailecek uğradığımız ve kahve tadımını birçok ağızdan yapma fırsatı bulduğumuz bir pazar günü etkinliği yaptık.

Kafenin Beşiktaş manzaralı oturumu gayet güzel, iç tasarımı da gayet şık. Anladığım kadarıyla kahvelerini de kendileri kavuruyorlar. (Mekânın içerisinde kahve kavurma makinesi var. Ben oradayken çalışmıyordu.)


Kafenin instagram fotoğraflarına bakarsanız, içeride bol bol selfie çekilebileceğiniz yer var. Kullanılan renkler ve çizgilere bakarak beynim böyle de algılamış olabilir. Giderseniz bakın bakalım ben mi yanılıyorum?


Ben Türk kahvesi içmek için gittim ama mekânda bütün kahve çeşitleri var, tam bir kafe. V60, americano veya soğuk kahvelerini de deneyebilirsiniz.

Yalnız, nasıl desem, şimdi demesem de olmaz....


Şey....


Türk kahvesi fiyat olarak makul de olsa (12 tl - Eylül 2021) ben çok beğenmedim kahvesini. Pazar günü yoğunluğundan mı desek, baristanın o an ki yorgunluğundan mı desek? Kahve sanki bayat gibiydi, fotoğrafını olduğu gibi paylaşıyorum.

Yudum almadım, köpüğü böyleydi.

Siz yine de bana bakmayın, ben hafta içi bir gün sakin zamanda uğrar belki de güzel bir Türk kahvesi içerim. Eğer içersem onu da buradan paylaşırım. Misafirlerinizi götürürseniz Türk kahvesi dışında alternatifler olduğunu da hatırlatırsınız.


Latife Türk Kahvesi206 görüntüleme