• cihanyum

Google Sorularına Cevap

Bu yazımda insanların Google aramalarına göre sordukları sorulara cevap vermek istedim, kahve hakkında arama yaparken gerçekten çok keyifli sorular olduğunu gördüm.

Kahve Neden Yapılır?

Kahve çekirdeği ve sudan yapılır. Yoksa felsefik bir soru muydu? Eğer felsefik bir soru ise beni aşar.


Kahve Neden Dokunur?

Kahve içerisinde bulunan kafein eğer başka bir sağlık sorununuz varsa bunu tetikler. Kahve kendi başına dokunmaz. Selülozik¹ malzemedir, havuç yemekle farkı yoktur. Bitkidir, odundur kısacası.


Kahve Neden Uyku Yapar?

Kahve uyku yapar; rahatlatır mutlulukla ilişkisi vardır, dopamin salgılatır. Ayrıca kafeinin en önemli özelliği uyarıcı etkisidir o yüzden uyutmaz. Hangi etkisine yenik düştüğünüze bağlı.


Kahve Neden Zararlı?

Kahve zararlı değildir.


Kahve Neden Ekşi Olur?

Genel olarak kötü demlenmiş kahve ekşi olur, kahve doğru işlenir ve demlenirse ne acı ne de ekşi olur.


Kahve Neden Taşar?

Türk kahvesi özellikle pudra kıvamında olduğu için taşar, taşma işlemi neden gerçekleşir ayrıntılı termodinamiğe girmeyeyim. Pudra kıvamında malzemeyi minnacık cezvede kaynatırsanız taşar.


Kahve Neden Oluşur?

Emek, kapital ve sevgi.


Kahve Nasıl Yapılır?

Doğru miktarda su, kahve ve süre üçlüsü olduktan sonra kahve yapmanın bir çok yöntemi var. Instagram adresimde bir kısmını görebilirsiniz.


Kahve Nasıl Üretilir?

Kahve; portakal üretilir gibi üretilir. Ağaçta, bahçede özenle.


Kahve Nasıl İçilir?

Kahve çok sıcakken içilmez, yağlı yemek üzerine içilmez.


Kahve Nasıl Saklanır?

Kahveyi en iyi saklama şekli vakumlayıp buzluğa koymaktır. En iyi olmayan ama etkili bir yöntem için blog yazıma bakabilirsiniz.


Kahve Nasıl Demlenir?

80° – 95° arası sıcak suyla veya soğuk suda uzun süre bekleyerek.


Kahve Nasıl Kavrulur?

Youtube’da kavrum anlattığım video var ama özetle; ısı – yeşil çekirdek – bir süre bekleme – çıtlama sesini duyma – sonrasında ne olacağına karar verme olarak sıralayabilirz.


Kahve Niye Çarpıntı Yapar?

Dayan süte, şekere, kafeine yapar tabii.


Kahve Niye Suyla İçilir?

Ağız temizlensin bir sonraki kahvenin tadı daha iyi alınsın, sıcak içilen kahveden dolayı dil üzerindeki reseptörler soğusun diye.


Kahve Niye İcat Edildi?

Kahve bir gıda maddesi olarak icat edilmiştir, Habeşistan’da un haline getirip ekmek yaparlarken, bunu gören din adamları ayinlerde daha ayık tutsun diye suyla karıştırıp içmeye başlamışlardır. Sonra Mekke sonra İstanbul ardından tüm Dünya’ya yayılmıştır.


Tuzlu Kahve Niye Yapılır?

Niye olacak; seviyoruz eziyet çektirmeyi.


Kahve Falı Niyeti?

Kahve falından hiç anlamıyorum. Halam iyi bakar.


Kahve Telvesi Niye Yenir?

Bilmiyorum, tadını seviyorsan yersin yani sıkıntı yok.


1- Bitkilerde hücre yapısının büyük bir bölümünü oluşturan kâğıt, yapay ipek ve patlayıcı maddelerin yapımında kullanılan bir karbonhidrat.#Kahveniyesuylaiçilir #Kahvenasıliçilir #Kahveniyeçarpıntıyapar #Kahvetelvesiniyeyenir #KahveNedenDokunur #kahvenedenyapılır #Kahvenedenuykuyapar #Kahvenasılyapılır #Kahvefalıniyeti #Kahvenasılkavrulur #Kahvenasılüretilir #kahvenedenzararlı #Kahveniyeicatedildi #Kahvenasıldemlenir #Tuzlukahveniyeyapılır #kahvenasılsaklanır #kahvenedentaşar #kahvenedenoluşur

8 görüntüleme