• cihanyum

Fazıl Bey'in Türk Kahvesi

İçeride hafif bir Türk filmi havası, bol bol da kahve kokusu var!

Kadıköy rıhtımda küçük bir dükkân; vapurdan inerseniz 5 dakika yürüme mesafesinde. Logosunda 1923 yazıyor, daha çok 1980'ler havası var.

Dışarıda Türk kahvesi içmeyi seven bir insan değilim ama İstanbul'da Türk kahvesi içilebilecek en iyi yerleri ararken biraz konfor alanımın dışına çıkmak istedim. Forumları, blogları ve interneti araştırdım, listeme Fazıl Bey'in Türk kahvesi'ni ekledim bir pazar sabahı ailecek mekâna damladık.


Nostaljik mekânlar sevenler için gayet keyifli bir tasarımı var, oturumu rahat. Kahvesi gerçekten çok tazeydi. Gördüğüm kadarıyla koyu ve orta kavrum iki ayrı Türk Kahvesi siparişi verebiliyorsunuz. Ben orta kavrum sade bir Türk kahvesi rica ettim. Kahvesi fiyat olarak da makul. (30.08.2021 itibari ile 12 tl).

İçeride hafif bir Türk filmi havası, bol bol da kahve kokusu var. Ben oradayken kahve kavrumu da yapıyorlardı. İzlemesi çok keyifli, taze kavrulmuş kahveyi de makul fiyattan alabiliyorsunuz.


Tat olarak da gayet memnun etti beni. Köpüğü ve kıvamı gayet yerindeydi. Arçelik Telve yerine bakır cezve olsa psikolojik olarak daha mutlu olurdum ama şikayet etmeyeceğim. Tavsiye ederim, tam misafir götürmelik yer.#türkkahvesi #türkkahvesimekanları #fazılbey #fazılbeyinkahvesi #kahveneredeiçilir #türkkahvesitavsiye #kahvetavsiyesi #mekantavsiyesi #kahveblogu

52 görüntüleme