• cihanyum

Dripmaker Metal V60 İnceleme

Dripmaker firmasının üretip bana yolladığı bu ilginç tasarımlı çelik pour over aparatını deneyimleme şansım oldu. Dripmaker İnceleme yazıma başlıyorum.

Ürünü ayrıntılı bir demleyici olarak değil de taşınabilir bir V60 aparatı olarak görürseniz gayet başarılı, hatta tam çantaya atıp kırılmadan her tarafa götürmelik bir ürün olmuş.


Özellik olarak akış hızı standart V60’a göre biraz daha yavaş, ısı korunması açısından da demleme ortamı biraz daha çabuk soğuyor.


Genelde plastik Hario V60 ile yaptığım demlemelerde karaf içerisinde 75/75 dereceleri görürken bu dripper ile 66/67 derece ortalamalarında demlemelerim tamamlandı.


Bu derece ve döküm hızını iyi/kötü anlamlı değil, almayı düşünen arkadaşlara bir rehber olması niteliğinde yazıyorum. Sonuçta her demleme aparatına ayrı yaklaşmak ve onun kurallarına uymak gerekiyor.


Tadım testlerinde bu aparat ile demlediğim kahveleri biraz daha ince öğüterek daha uzun ama oturmuş demlemeler yapabildim. Tam bir outdoor ürün yapmışlar tebrik ediyorum.

#ekipmanönerileri #dripper #kahveblogu #kahve #kahvekültürü #blog #over #pour #türk #pourover #yapımı #dripmaker #çelik #bilgileri #demleme #kültürü #ekipmanları

6 görüntüleme