• cihanyum

Delonghi Kg79 Alınır Mı?

Delonghi Kg79 Alınır Mı?


Delonghi Kg79 Hakkında Yorumlar


Delonghi Kg79 Nasıl Kullanılır?


Delonghi Kg79 almadan önce uzun süre araştırdığım, hatta ben alana kadar fiyatı arttıkça artan, aldıktan sonra da ayarları ile epey uğraştığım, kendimi artık uzmanı olarak gördüğüm bir ekipman oldu. Uzun zamandır benimle, mutfak köşesinde duruyor.


Delonghi Kg79 evde basitçe taze kahve içmek isteyenler için, giriş seviyesinde çok güzel bir kahve öğütücü. İki ayrı yatay dişlisi ile kahveyi sıkıştırarak öğüten türde değirmenlerden.


Yapım kalitesi ve çalışması olarak başarılı bulduğum, fiyat/performans olarak Türkiye ekonomik şartlarıyla beraber dengesi bozulan bir ürün. Bu ürünün 1 yılda aldığı zam; herhâlde bu ürünü dolar ve altından daha kıymetli yapıyordur.


Kg79’un üzerinde basitçe 2 tane ayar bulunuyor. Bunlardan birisi (makineye göre makinenin sağında olan) öğütüm boyutunu ayarlarken, makinenin önünde olan ayar ise çalışma süresini gösteriyor. Bu ayarlar hakkında detaylı bilgi için çektiğim videoya göz atabilirsiniz.

Delonghi benim marka olarak beğendiğim, Türkiye’de de epey yetkili servis ve bakım ağı bulunduğunu düşündüğüm bir yapılanmaya sahip. Bu yüzden Kg79 ev için alınacaklar listesinde birçok tüketici için başı çekiyor.


Bu arada; ürün, tasarım ve kullanım açısından hem de aksamlar olarak Fakir Signature – Russell Hobbs 23120 56 Classics – Krups GVX242 – Melitta Molino öğütücülerine çok benziyor.


Delonghi temizlik ve espresso öğütüm hacklemesini merak ediyorsanız Youtube kanalımdaki diğer videoma göz atabilirsiniz.

Yorumlarım:


Bu Ürün Kimlere Göre:

  1. Delonghi Kg79 evde filtre kahve makinesi, french press gibi çok müdahale istemeyen yöntemlerle kahve demleyenler için çok başarılı bir ürün.

  2. Taze kahve içmek isteyen ama manuel öğütücü kullanmak istemeyenler için de önerdiğim bir ürün.

  3. Ev tipi espresso makineleri ile espresso tüketenler için de tatmin edici olduğunu düşünüyorum.

Bu Ürün Kimlere Göre Değil?

  1. Nitelikli kahve camiası için değil.

  2. Delonghi Kg79’un toz yapmayacağını düşünenler için değil. (En kalın ayarda bile toz yapıyor.)

Genel olarak beğendiğim bir ürün olsa da, beğeni kriterimin giriş seviyesinde kaldığını tekrar belirtmek isterim. Görevini layıkı ile yapıyor. Kahve makinelerinin yanına çok yakışacağını düşündüğüm bir öğütücü.


#enucuz #kg79 #ekşi #kahvemakinesi #kahveöğütücü #delonghi #alınırmı #kahveekipmanları #kullanıcıyorumları #vatan #ikinciel #nasılkullanılır #yorumlar #kullanımklavuzu #kahvedeğirmeni #delonghikg79

20 görüntüleme