• cihanyum

Cafflano Krinder İnceleme

Krinder; 2020’de piyasaya hızlıca giriş yapan ilk önce kickstarter üzerinde gördüğümüz ve oradaki özellikleriyle kâğıt üzerinde epey göz dolduran manuel kahve öğütücülerinden birisi.


Satıldığı fiyat aralığında genellikle seramik dişli görmeye alışık olduğumuz öğütücülerden farklı olarak Krinder üzerinde epey tatmin edici bir çelik dişli sistemi bulunmakta.

Sevdiklerim:

Türk kahvesinden cold brew boyutuna çok geniş bir öğütüm yelpazesi sunması. Çok hızlı bir öğütücü 20 gram kahve için ortalama 25 saniye öğütme hızınız bulunuyor. Çelik dişlisi gerçekten epey başarılı tasarlanmış. Alt haznesinin plastik olması yine benim hoşuma giden bir özellik çünkü ilk yere düşüşte kırılmama umudu veriyor. Eldeki ergonomik tutuş hissiyatı da epey hoşuma gitti. Ayrıca öğüttüğü kahveler çok detaylı bir test yapamasam da birçok öğütücüye göre daha homojen görünüyor.


Sevmediklerim:

Dış materyal kalitesi kesinlikle çok düşük. Ana plastik gövdesi kırılmayacak bir plastik ama üzerindeki yazılar, yumuşak plastik parçalar ve ayar kadranının üzerindeki numaralar hızlıca yıpranacakmış gibi. Üst plastik parçası değirmenin en güçsüz halkası kendi yerine otururken bile sorun çıkarıyor. Fiyat performans eğrisinde performanstan yana ağırlık verilirken, dış tasarımdan çalmışlar.


Yorumum:

Piyasaya bir el değirmenin daha girmiş olması beni mutlu etti böylelikle bu alanda seçenekler de çoğalmış oldu.

“Ürün performansı için alınır mı?” derseniz bence alınır.


Bu değirmenin Hario öğütücülerden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Öğütüm kalitesi olarak çoğu kişiyi tatmin edeceğini tahmin ediyorum.


Cafflano Krinder kesinlikle piyasada yerini bulacaktır. Basit, hızlı ve güçlü bir öğütücü üretmişler. Özellikle kickstarter ve reddit forumlarda Comandante’den iyi gibi bir dil kullanmışlardı, biraz abartı olmuş ama fiyat/performans olarak epey başarılı.

#test #değirmen #krinder #değirmeni #öğütücü #el #öneri #kahveöğütücü #kahveblogu #kahve #blog #cafflano #ekipman #ekipmanı #öneriler #testler #kahvedeğirmeni

19 görüntüleme