• cihanyum

Cafflano Go-Brew

Cafflano Go-Brew alınacak kadar iyi bir ekipman mı? Go-Brew kimlerin işine yarar kimlerin yaramaz? Hemen sizlere anlatmaya başlayayım.Cafflano Go-Brew aslında şişe şeklinde bir pour-over / drip kahve demleme ekipmanı ve baştan söyleyeyim zaten tasarım olarak hiçbir sıkıntısı olmadığı için kahve demleme konusunda da gayet kullanışlı. Yani eğer pour-over kahve demleme tekniğine hâkimseniz bu ekipmanla da sorunsuz olarak kahve demlersiniz.


Peki Cafflano Go-Brew Pratik Mi?

Kesinlikle pratik taşıması, demlemesi ve temizlemesi kolay. Kendi kutusunun içerisinden 25 adet filtre çıkıyor ama filtreler tükenirse Kalita Wave filtrelerini veya filtre kahve makinesinde kullandığımız 2 numara filtreleri kullanabiliyorsunuz.

Kahveyi demledikten sonra taşıması ve şişenin içerisinden içmesi de kolay oluyor. Şişe bu arada gayet kaliteli bir malzeme elinize aldığınızda cam hissiyatı veriyor.
Cafflano Go-Brew ile Nasıl Kahve Demlenir?

Özet gibi geçeyim, çünkü klasik bir pour over demlemeden çok da farklı değil. Gramajı seçer öğütümü yaparsınız. (Ben 16 gram kahve 250 ml su kullanıyorum. Cafflano Krinder ile 1.2 ayarında öğütüyorum. Yakalamak istediğim demleme süresi 2.30 dk) Filtreyi yerine oturtur sıcak sudan geçirirsiniz, kahveleri hazneye koyduktan sonra blooming ve hazne küçük olduğu için parçalı döküşler yaparsınız böylelikle kahveyi sıkıntısız şekilde demlersiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta; demleme haznesi küçük olduğundan belki arada bir kahvelerin suyla buluştuğundan emin olmak için karıştırmak gerekecektir.


Caffano Go-Brew Kimlere Göre?

  1. Pour over konusunda deneyimli, daha pratik bir demleyici arayışında olan insanlar için olabilir.

  2. Evdeki demleme ekipmanını çeşitlendirmek, bu sırada taşınabilir bir kahve demleyici edinmek isteyenler için olabilir.

  3. Sıfırdan pour over demlemeye başlamak isteyip elinde hiç ekipman olmayanlar için güzel bir başlangıç kiti olabilir.

Cafflano Go-Brew Kimler İçin Değil?

  1. French press kullanan ve Go-Brew’u pratik bir demleme ekipmanı olarak gören kişiler için olmayabilir. Çünkü Go-Brew tartı ve bir şekilde kontrollü su döküş deneyimi istiyor.

  2. Çoklu demlemeler için uygun değil, haznesi 20 gram kahveden sonrası için zor kullanılıyor.

  3. Bu ürün V60 veya Kalita 185 gibi rahat denemeler yapılacak bir ürün değil, form faktörü kullanımı biraz daha kısıtlıyor.


#gobrewkullanışlımı #gobrew #gobrew #ekşi #deneyimler #cafflano #kullanıcıyorumu #nasıldemlemeyapılır #yorum #nasılkullanılır #yorumlar #gobrew

38 görüntüleme